Strona główna
Ciąża
Tutaj jesteś
Ciąża Co pomaga na mdłości w ciąży?

Co pomaga na mdłości w ciąży?

Data publikacji 13 maja, 2024

Wielu przyszłych mam nieznajomość tematu mdłości w ciąży może powodować silne obawy. Jest to zrozumiałe, jednak należy pamiętać, że ten stan jest normalny i przeważnie nie powoduje większych problemów. Poniżej znajdziesz wskazówki i porady dotyczące łagodzenia mdłości w ciąży.

Co możesz zrobić, aby złagodzić mdłości w ciąży?

Przede wszystkim, kluczem do łagodzenia mdłości w ciąży może być zmiana stylu życia i dietetycznych zwyczajów. Najczęściej zalecane techniki to regularne, małe posiłki, odpowiedni wypoczynek i unikanie tłustych, śmierdzących lub niezdrowych potraw. Kiedy odczuwasz mdłości, może pomóc zjedzenie małej przekąski przed wstaniem z łóżka rano. Przydatna może być również aktywność fizyczna, tak jak spacer lub joga dla ciężarnych. Trzymanie się z dala od stresujących sytuacji to kolejna metoda na poprawę samopoczucia.

Podczas niższych nastrojów, nie zapomnij o oddechu – głębokie, spokojne wdechy pomogą ci się zrelaksować. Próbuj spać wystarczająco długo i regularnie, jak to możliwe. Jeżeli masz jakiekolwiek obawy lub wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub położną.

Dieta w czasie ciąży a mdłości – co warto jeść?

Ciąża to czas, kiedy dieta ma ogromne znaczenie, a dobrze dobrana dieta jest kluczowa w łagodzeniu mdłości. Dieta bogata w białko, witaminę B6 i nienasycone tłuszcze może pomóc złagodzić mdłości. Do produktów, które mogą pomóc są między innymi: orzechy, banany, fasola, awokado, buliony, piętro, grejpfruty czy kurczak.

Wiele kobiet zauważa, że konsumowanie krakersów lub sucharków rano pomaga zminimalizować mdłości. To dlatego, że podnoszą one poziom cukru we krwi i pomagają zniwelować uczucie mdłości na początku dnia.

Jest też kilka produktów, których warto unikać, aby nie pogorszyć mdłości. Należą do nich tłuste, smażone, ostre, słone, słodkie lub gazowane produkty. Warto również ograniczyć spożycie kawy.

Jak Zrobić Zdjęcie Zorzy Polarnej Telefonem: Praktyczny Poradnik

Redakcja parkrodzinka.pl

Jesteśmy zespołem rodziców dla rodziców! Na naszym blogu dzielimy się przemyśleniami, radami i inspiracjami z zakresu życia rodzin, ciąży, wychowania dzieci oraz rodzinnego wypoczynku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?